1 min read

Psühholoogiline relv võitluseks idioot-kommentaatoritega

YouTube on välja arendanud ühe nutika lisavõimaluse: äsjakirjutatud kommentaari kuuldavalt kirjutajale ette lugemine:

YouTube adds Audio Preview of Comments

Eriti tore on see, et Google arendajad korjasid idee üles hiljutisest XKCD veebikoomiksi naljast ja lihtsalt tegidki kiiresti ära. Hetkel küll valikulise lisavõimalusena, mitte kohustusliku etapina kommentaari postitamisel.

Idee siis selles, et sappi pritsiv, ropendav, sõimav, grammatikareegleid eirav või täiesti artikuleerimatut võrgu-slängi kasutav anonüümne kommentaator peab kogu oma sopa enne omal nahal ja kõrvus personaalselt läbi elama, enne kui see teiste kasutajateni jõuab. Ja ehk võiks seeläbi tõesti sündida silutum sisu või isegi mõni eriti võigas postitus üldse ära jääda?

Eesti kommentaariumide “puhastamiseks” on küll eelregistreerimise nõudeid peale ja uuesti maha keeratud ja vahest ka kampaaniaid korraldatud, aga isiklike kokkupuudete põhjal kommentaaridega ei tunneta küll mingit muutust eelarvamustest, kadedusest, pimedast vihast ja lahmimisest normaalse dialoogi suunas.

Äkki võiks näiteks mõni suurem päevaleht oma kommentaaripostitajatele ilusas eesti keeles kohustuslikku etteütlust teha? Kiirustage, kes esimesena jõuab – tehnoloogia selleks on ju kõigile olemas.

comments powered by Disqus